تعداد نظرات:
۴ نظر
چشمان جهانیان به صفحات شبکه های تلویزیونی و سایتهای خبری دوخته شده است بحث مذاکرات ایران و 1+5 موضوع مهم شبکه های خبری است . رسانه ها اخبار مذاکرات را پوشش می دهند،سوالات بسیاری در حال طرح در زمینه های مهم است.
کد خبر: ۵۵۰۵۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۲
 چشمان جهانیان به صفحات شبکه های تلویزیونی و سایتهای خبری دوخته شده است مجددا بحث مذاکرات ایران و 1+5 موضوع مهم شبکه های خبری است . رسانه ها اخبار مذاکرات را پوشش می دهند،سوالات بسیاری در حال طرح در زمینه های مهم است. نکاتی در این خصوص و چرایی برتری جهوری اسلامی ایران در این مذاکرات ملموس است که به اختصار می توان برشمرد:

1- رئیس جمهور غیر صادق و مزور آمریکا مجبور شد در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به فتوای رهبر معظم انقلاب در خصوص ممنوعیت سلاح های اتمی اشاره نمود. نامتوازن بودن و متناقض بودن گفتار ورفتار های و مواضع رادیکال و غیر موجه اوباما و تیم سیاست خارجی آمریکا و دیگر متحدان نشانگر این است مخالفان جمهوری اسلامی ایران روزگار خوبی را سپری نمی کنند

2- عقب نشینی معنادار فرانسوا اولاند و لوران فابیس امروز به صورت گسترده و صریح در رسانه های غربی امروز انعکاس یافت و نشان دهنده فشار افکار عمومی از رفتار های متناقض و غیر قابل توجیه معاندان با مردم ایران است.

3- تیم دیپلماتیک ایران با واقع بینی و بدور از خوش بینی به طرف غربی رفتار دیپلماتیک و منطقی از خود در افکار جهانیان به نمایش گذاشته است تاکید بر حقوق ملت ایران و کوتاه نیامدن در خصوص زیاده خواهی طرف غربی نشانی از برتری موضع ایران است. آمریکا و فرانسه اکنون در بازی باخت باخت مانده اند و اجماع جهانی را نیز به همراه ندارند.

4- کار دیپلماتیک آنهم با کشورهای که قریب به اتفاق سابقه عدم صداقت و یا دشمنی با ملت ایران را در کارنامه خود دارند، همچنین دقت به این مسئله که کار دیپلماتیک با دشمن هم کاری سخت پیچیده و چند جانبه است. طرف غربی به دنبال تعهدات حداکثری الزام آور بر ایران است تا بتواند بدون هزینه به اهداف نایل آید. در حالیکه هشدارهای مقام معظم رهبری و سخنان اخیرشان در مصلای تهران ، هماهنگی تیم مذاکره کننده ایرانی طرف را خلع سلاح نموده است

5- نکته مهم دیگر فرانسه و آمریکا را از یک طرف تحت فشار افکار عمومی خود هستند در حالیکه طرف ایرانی فشاربسیار کمتری را تحمل می کند و علاوه بر اینکه مقام معظم رهبری از تیم هسته ای دفاع قاطع نموده است . این دفاع و حمایت رهبری طرف غربی را در موضع سختی قرار داده است

6- موضع گیری صریح مقام معظم علیه محور خباثت آمریکایی - فرانسوی و صهیونیستی آنها را خلع سلاح نمود . مهترین بحث سخنان دقیق رهبری در خصوص حمله اتمی به ژاپن به بهانه پایان جنگ جهانی دوم ، مشت آمریکاییها را باز نمود و در بدترین موقع آمریکا این ضربه کاری را متحمل گردید. آمریکا این جنایت را همیشه اینگونه توجیه می نمود که اگر آمریکا دو بمب را بر سر ژاپن نمی انداخت جنگ جهانی دوم پایان نمی یافت. درحالیکه رهبری با استدلال نافذ خود به همگان عیان ساخت که هیتلر خود کشی کرده بود و موسلینی زندانی شده بود و عملا جنگ جهانی خاتمه یافته بود.

7- چشمان جهانیان شاید این موضوع است که ایران بامنطق واقع گرا و دیپلماتیک خود به دنبال حقوق حقه خود است و رفتاردولتمردان آمریکا و فرانسه به شدت آنها در افکار عمومی داخلی خود و در سطح جهانی با چالش مواجه نموده است . این دوکشور بر خلاف ان پی تی نه سلاح های اتمی خود را از بین برده اند نه آنها را کاهش دادند بلکه اسرائیل را به سلاح های اتمی تجهیز نمودند.

8- مقام معظم رهبری در سخنان اخیر، عزت زیر سوال رفته فرانسه را با سفر ذلیلانه اولاند به سرزمینهای اشغالی ضربه کاری را بر طرف غربی نشان داد. مقام معظم رهبری با وجدان ایران و جهانیان سخن گفت و این بدترین اتفاق برای فرانسه آمریکا و اسرائیل بود. جمهوری اسلامی ایران یا استدلالات قانع کننده و موضع برتر و منطقی خود در موضعی برتر قرار گرفته است . آچمز غربیها و خلع سلاح شدن از بهانه ها امری که با هدایات رهبری و دقت تیم هسته ای رو به پیش خواهد بود. هرچند که تیم هسته ای ایران مانند طرف غربی در زیر ذره بین افکار داخلی و بین المللی است.

9- سوالات بسیاری در حال طرح در زمینه های مهم و بنادین درخصوص مسایل روز در عرصه بین الملل بود ،مقام معظم رهبری با تبیین سوالات اساسی پاسخ های منطقی و واقعی ، دپیلماسی عمومی را چندین گام به جلو برد این دپیلماسی انقلابی رهبری کمک شایان ومهمی به تیم مذاکره کننده هسته ای بود تا جاییکه ایران را در موضع برتری قرارداد . برتری جهوری اسلامی ایران در این مذاکرات ملموس است که با تدبیرواندیشه ای سترگ در حال بسط وگسترش است.

علی موحدی

مطالب مرتبط
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴
هادی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
0
2
برتری در ژنو از آن دکتر احمدی نژاد است که تمامی پیش بینی هاش درست از آب در اومد
kamran
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
2
0
آره خیلی درست بود اگر یک سال دیگه احمدی نژاد بیشتر رئیس جمهور می موند دلار 10 هزار تومان می شد و آمریکا و اسراییل به ایران حمله نظامی می کردند برادر هادی
کریم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
0
2
برتری از آن دکتر ظریف است
کاوه از کرج
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
0
2
اولا در نقد مقاله باید بگم مابیشتر از فرانسه و آمریکا تحت فشار بودیم ثانیا برتری از آن ما مسلما نبود چون برگشتم به 15 سال قبل ثالثا اینها فقط به خاطر دکتر ظریف و تیم قوی ایشان بود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: