تلاش های ایران برای اثبات دوپینگی بودن بازیکن تیم ملی عراق به نتیجه ای نرسید.
کد خبر: ۶۸۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۰
تلاش های ایران برای اثبات دوپینگی بودن بازیکن تیم ملی عراق به نتیجه ای نرسید.

به گزارش وبسایت برنامه نود، فیفا در تابستان گذشته دوپینگی بودن علا عبدالزهرا، بازیکن عراقی سابق تراکتورسازی را تائید کرد اما عدم اقدام لازم در این باره موجب شد تا این بازیکن در باشگاه پلیس عراق بازی کند و در جام ملتهای اسیا نیز حضور یابد.

نامه های زیر که در اختیار خبرنگار سایت نود قرار گرفته است، متن نامه نگاری فیفا و سازمان جهانی مبارزه با وپینگ را نشان می دهد.  به نظر می رسد که فیفا از روز اول مهر که نامه ایران در مورد تائید دوپینگی بودن عبدالزهرا را دریافت کره است، هیچ اقدامی در این باره صورت نداده است.

این سه نامه بخشی از اسنادی بودند که ایران با فکر تغییر نتیجه بازی جمعه گذشته مقابل عراق در اختیار کمیته انضباطی AFC قرار داد و نتیجه ای در بر نداشت.

 اسناد تائید شده از دوپینگی بودن علا عبدالزهرا

 نامه فیفا به مهدی محمدنبی، دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال مورخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۳
عنوان : وجود ماده ممنوعه در نمونه دوپینگ
آقای دکتر محمد نبی عزیز
آزمایشگاه مورد تائید ستاد جهانی مبارزه با دوپینگ در کلن گزارشی را در مورد یکی از نمونه های  دوپینگ مربوط به بازیکن زیرمجموعه سازمان فوتبال شما را به ما ارسال کرده است. تحلیل این نمونه وجود ماده ممنوعه ذیل را تائید کرده است.
متیل هگزانامین (شماره آزمایش : ۲۴۶۴۸۷۳)
سپاسگزار خواهیم شد اگر بتوانید جزئیات این آزمایش  را تا تاریخ  ۱۰ اکتبر ۲۰۱۴ (۱۸ مهر) بر اساس موارد زیر به ما اطلاع دهید:
۱- نام بازیکن
۲- نام باشگاه
۳- تاریخ تولد بازیکن
۴- ملیت بازیکن
۵-اگر آزمایش دوپینگ در طول مسابقات گرفته شده است،  گزارش بازی که در آن آزمایش دوپینگ گرفته شده است.
۶- معیاری که سازمان فوتبال شما در مورد این پرونده در نظر گرفته است.
۷- گام های بعدی که سازمان  فوتبال شما در نظر دارد که در این باره بردارد.
در صورتی که این بازیکن یک مدرک معتبر پزشکی در مورد علت استفاده از این ماده در اختیار شما قرار داد ، خواهشمند است که نسخه ای از آن را در اختیار ما قرار دهید.
علاوه بر این، نظر شما را به بند پنج ماده ۶۷ قوانین فیفا جلب می کنیم که بر اساس آن در صورتی که تصمیمات گرفته شده توسط سازمان ها در مورد مسائل مربوط به دوپینگ با قوانین فیفا منطبق نباشند، فیفا این حق را خواهد داشت تا از سازمان مربوطه به دادگاه عالی ورزش شکایت کند.

اسناد تائید شده از دوپینگی بودن علا عبدالزهرا

نامه  دکتر رامین احمدی طباطبایی، نایب رئیس ستاد مبارزه با دوپینگ ایران به کمیته پزشکی فیفا ، مورخ ۲۹ شهریور ۱۳۹۳
ارسال به : کمیته پزشکی / مبارزه با دوپینگ فیفا
آقایان (خانم های) عزیز
در پی آزمایش دوپینگ بازیکن عراقی باشگاه تراکتورسازی تبریز در لیگ برتر ایران (نمونه شماره ۲۴۶۴۸۷۳ که توسط ستاد مبارزه با دوپینگ ایران به آزمایشگاه کلن ارسال شده است) در روز ۸ آگوست ۲۰۱۴ (۱۷ مرداد) ، نتیجه آزمایش دوپینگ به علت مصرف ماده ممنوعه متیل هگزانامین مثبت بود.
بدین ترتیب به شما اطلاع می دهیم که با توجه به آن که این بازیکن ملیت ایرانی ندارد و ساکن  ایران نیست، و اخیرا به تیم پلیس عراق ملحق شده است، با توجه به ماده ۱-۳-۱۵ قوانین ستاد جهانی مبارزه با دوپینگ، تصمیم گیری در این باره بر عهده مقامات فیفا خواهد بود. خواهشمند است که با در نظر گرفتن مدارک پیوست شده اطلاعات را بررسی و تصمیمات لازم را اتخاذ فرمایید.
با سپاس از توجه شما
دکتر رامین احمدی طباطبایی ، نایب رئیس ستاد مبارزه با دوپینگ ایران

پاسخ کمیته پزشکی فیفا به دکتر طباطبایی، مورخ اول مهر ۱۳۹۳
دکتر رامین احمدی طباطبایی، نایب رئیس ستاد مبارزه با دوپینگ ایران
با سپاس از اطلاع رسانی شما ، این موضوع را بررسی  و اقدام خواهیم کرد.
با تشکر
ماری، نماینده کمیته پزشکی فیفا

اسناد تائید شده از دوپینگی بودن علا عبدالزهرا

نامه ستاد  مبارزه با دوپینگ ایران به کمیته پزشکی فیفا ، مورخ چهارشنبه اول بهمن ۱۳۹۳
ارسال به : کمیته پزشکی فیفا
در پی مکاتبه در روز ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۴ (۲۹ شهریور) و نمونه مثبت دوپینگ، متعلق به بازیکن عراقی باشگاه تراکتورسازی ایران (که در لیگ برتر ایران حضور دارد)، به شما یاد آوری می کنیم که این نتیجه بر اساس ماده ۱-۳-۱۵  و عدم تطابق قوانین داخلی لیگهای کشورها و ملحق شدن وی به باشگاه پلیس عراق برای شما ارسال شده است.
بازیکن مذکور در جام ملتهای آسیای ۲۰۱۵ در کشور استرالیا در خدمت تیم ملی عراق بازی می کند. سپاسگزار خواهیم شد اگر هر چه زودتر نتیجه نهایی رای صادره را به ستاد  مبارزه با دوپینگ ایران اطلاع دهید. 
با سپاس
سید نصرالله سجادی ، رئیس ستاد مبارزه با دوپینگ ایران

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: