در‌‌ همان روز‌ها هم این پرسش مطرح شد که این مسئولان بلند‌پایه چه تضمینی از این بازیکن متخلف گرفته‌اند که او را حتی‌ موقت این گونه بخشیدند؟!
کد خبر: ۶۸۴۵۹
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۱
تیم ملی هم به تهران بازگشت و همان‌ گونه که بسیاری ‌حدس می‌زدند، مهرداد پولادی را به ‌همراه نداشت و حالا مسئولانی که برای رفتن پولادی به استرالیا پادرمیانی کرده بودند، مانده‌اند و دستانی خالی و افکار عمومی که از آغاز کار با بخشش‌های اینچنینی مخالفت کرده بودند!

به گزارش تابناک، پرونده مهرداد پولادی، بازیکن متخلفی که مثل تعداد زیادی از فوتبالیست‌های متخلف دیگر با اسناد جعلی به کارت پایان خدمت رسیده بود، روز به روز ابعاد عجیب‌تری به خود می‌گیرد و هم‌اکنون با پایان ‌کار تیم ملی در استرالیا، علاوه بر تبعات سنگین برای خودش، پای خیلی از مسئولان مملکتی را هم به میان کشید؛ همان افرادی که در آستانه اعزام تیم ملی به استرالیا بر خلاف نظر افکار عمومی و با نادیده گرفتن قانون برای مدت کوتاهی از اقدام قانونی علیه این بازیکن متخلف دست کشیدند و حالا که مرغ از قفس پریده، نشسته‌اند و از مراحل قانونی پیگیری این پرونده ‌می‌گویند.

پس از رسانه‌ای شدن ماجرای کارت‌های پایان خدمت، سازمان نظام وظیفه وارد کار شد و با ابطال کارت‌های جعلی برای تعدادی از متخلفان، برگه اعزام به خدمت صادر کرد که بنا به گفته سردار موسی کمالی، بسیاری از آن‌ها این روز‌ها دوره آموزشی‌شان هم به پایان رسیده است؛ هرچند همچنان اخباری مبنی بر اعزام چهره‌های سر‌شناس این پرونده به پادگان‌ها منتشر نشده و ‌‌نهایت کاری که شده، تغییر تیم این بازیکنان در لیگ بر‌تر به تیم‌های مثلا نظامی بود.

اما در میان سیل این اخبار بود که نام مهرداد پولادی هم به ‌عنوان یکی از متخلفان مطرح شد؛ متخلفی که بر خلاف دیگران، پیگیر کارش نشده ‌و سری به نظام وظیفه نزده بود و به مسئولانی که در حال پیگیری پرونده بودند، دهن کجی کرده بود. مهرداد پولادی تقریبا بعد از جام‌جهانی غیب شد تا اینکه سرانجام سر از قطر درآورد و در حالی که بازیکن پرسپولیس بود، در شرایطی عجیب و با پادمیانی فیفا به الشحانیه پیوست؛ کاری که صدای مسئولان پرسپولیس را هم درآورد.

خلاصه آنکه در روزهایی که افکار عمومی با حساسیت بالا مسأله کارت‌ پایان خدمت را پیگیری می‌کرد، خبر رسید که مهرداد پولادی با کارت پایان خدمت جعلی‌اش به همراه تیم ملی به اردوی پرتغال رفته ‌و به این ترتیب، اقدام فدراسیون ‌فوتبال در حمایت از یک بازیکن متخلف به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و به دنبال آن، خبر رسید که ‌پولادی از تیم ملی محروم شده است.

بعد از این محرومیت بود که مسئولان سازمان نظام وظیفه، بار‌ها و بار‌ها به رسیدگی قانونی به پرونده این متخلفان و در صدر آن‌ها مهرداد پولادی اشاره کردند؛ اما باز هم خبری نشد تا اینکه در آستانه جام ملت‌ها و حتی در حالی که یک روز قبل از اعزام تیم ملی به استرالیا سردار موسی کمالی از بخشیده نشدن پولادی سخن می‌گفتند، با پادرمیانی مقامات عالی رتبه کشوری، مهرداد پولادی به تیم ملی بخشیده شد تا به همراه این تیم به استرالیا برود.

در‌‌ همان روز‌ها هم این پرسش مطرح شد که این مسئولان بلند‌پایه چه تضمینی از این بازیکن متخلف گرفته‌اند که او را حتی‌ موقت و این گونه بخشیدند؟!

از سوی دیگر، بسیار روشن ‌بود، ‌پولادی که با یک قرارداد بزرگ و میلیاردی به الشحانیه رفته بود، چگونه بعد از پایان جام ملت‌‎‌ها با فسخ قرارداد، راهی تهران و احیانا پادگان‌ها خواهد شد؟ با اینکه شواهد خیلی روشن اعلام می‌کرد، ‌احتمال بازگشت مهرداد پولادی به کشور بعد از جام ملت‌ها پایین است، مسئولان او را به تیم ملی هدیه دادند و حالا آن‌ها مانده‌اند و افکار عمومی که از مسئولان پاسخ درست‌ می‌خواهند؛ آن هم در چنین مسأله مهمی که مردم احساس می‌کردند در حق آن‌ها اجحاف شده و در اجرای قانون ‌تبعیض قائل شده‌اند.

نکته جالب اینجاست که مسئولان در حالی این بخشش را شامل حال مهرداد پولادی کرده‌اند که او حتی یک ‌بار هم در ‌این ماجرا عذرخواهی نکرده ‌و حتی پس از پایان کار تیم ملی در استرالیا، از مسئولانی که از اعتبار و آبروی خود برای حضور او مایه گذاشته‌اند، هم تشکر نکرده تا دهن‌کجی خود را به این قضیه بیشتر از قبل نشان دهد.

حالا مسئولان از پیگیری قضایی این مسأله و به میان کشیدن پای اینترپُل برای بازگرداندن او به کشور سخن می‌گویند. اگر در وقت مقتضی این دوستان به وظایف قانونی خود به خوبی عمل می‌کردند و قانون را فدای مصلحت اندیشی‌ها نمی‌کردند و به افکار عمومی احترام می‌گذاشتند، شاید کار به اینجا نمی‌کشید که حالا بخواهند با اینترپُل پیگیر ماجرا باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: