تعداد نظرات:
۶ نظر
گزارش لحظه به لحظه از مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی؛
در پی عملیات پیچیده مقاومت لبنان علیه یک کاروان نظامیان صهیونیست در مرز با لبنان، دست‌کم ۱۷ تن کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند . رژیم صهیونیستی به زخمی شدن دست کم ۷ صهیونیست و کشته شدن ۲ تن دیگر اذعان کرده است.
کد خبر: ۶۸۴۸۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۹
به گزارش اول نیوز به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، در پی عملیات پیچیده امنیتی مقاومت لبنان علیه یک کاروان نظامیان صهیونیست در مرز با فلسطین اشغالی، دست‌‌کم 17 صهیونیست کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند. در این حمله 9 دستگاه خودروی نظامی این رژیم کاملاً منهدم شد.

پایگاه خبری العهد نوشت که حمله امروز مقاومت به کاروان نظامی اسرائیل بعد از موانع مرزی آن سوی روستای االعباسیه واقع در جنوب لبنان روی داده است. این مکان دقیقا در پیچ صعودا به سمت مزرعه "بسطرا" در شبعا واقع در شرق پادگان "المجیدیه" واقع شده است.

حزب‌الله لبنان مسئولیت عملیات امروز را به‌عهده گرفت

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه شماره یک خود، مسئولیت این عملیات را که در آن تعدادی از نظامیان صهیونیست به هلاکت رسیدند، به‌عهده گرفت.

مقاومت لبنان اعلام کرد که "گردان شهدای قنیطره" ساعت 11:30 صبح بامداد امروز یک کاروان نظامی صهیونیست را هدف قرار دادند.

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که عملیات امروز حزب الله خطرناک‌ترین عملیات از مرزهای لبنان علیه اسرائیل از جنگ دوم لبنان تاکنون است. المیادین گزارش داد که حزب الله لبنان از موشک‌های پیشرفته "کورنت" استفاده کرده است.

درخواست صهیونیست‌ها از شهرک‌نشینان

بر اساس این گزارش، در پی این عملیات پیچیده مقاومت، رژیم صهیونیستی از شهرک نشینان این رژیم در مناطق المطله، اصبع الجلیل و مناطق نزدیک به محل وقوع این انفجار خواسته است که در محل سکونت خود باقی بمانند. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از اصابت خمپاره به یک سایت نظامی در جبل الشیخ خبر داد که در پی آن این سایت بسته شده و ساکنان آن منطقه، منازل را تخلیه کرده و متواری شده‌اند.

بر اساس ادعای رسانه‌های صهیونیست، تنها یک خودروی نظامی "هامر" با موشک ضدزره هدف قرار گرفت. ارتش اسرائیل رسماً اعلام کرد که یک خودروی نظامی این رژیم با موشک ضدتانک نزدیک مرزهای با لبنان هدف قرار گرفته است. این رسانه‌ها همچنین اعلام کردند که آنچه در شمال اسرائیل روی داده است یک عملیات "پیچیده" بوده است.

گلوله‌باران مناطق مرزی با لبنان

خبرنگار شبکه خبری المیادین از گلوله باران اطراف شهرک کفرشوبا، المجیدیه، مزرعه حلتا در جنوب لبنان توسط توپخانه‌های ارتش اسرائیل خبر داد.

ارتش رژیم صهیونیستی در پی این حادثه حزب‌الله را مسئول این عملیات دانست.

روز گذشته نیز در پی انتشار اخباری از شلیک دو راکت از خاک سوریه به فلسطین اشغالی، نظامیان صهیونیست 20 خمپاره به‌سمت اراضی اشغالی شلیک کردند.

المیادین: یک کاروان نظامیان صهیونیست هدف قرار گرفت

 بلافاصله پس از این حمله و در حالی که رسانه‌های صهیونیست از حمله به یک دستگاه خودروی این رژیم در مرز با لبنان خبر داده بودند، غسان بن جدو مدیر شبکه المیادین با رد این ادعا اعلام کرد که  یک کاروان از نظامیان صهیونیست هدف قرار گرفته است و بیش از 15 نظامی صهیونیست کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند که بین نظامیان، افسران ارتش نیز دیده می‌شود. النشره لبنان نیز گزارش داد که در عملیات حزب‌الله لبنان در مزارع اشغالی شبعا 17 صهیونیست به هلاکت رسیدند. رسانه‌های لبنان اعلام کردند یک افسر بلندپایه اسرائیلی بین کشته شدگان دیده می‌شود. 

شبکه خبری المنار اعلام کرد که 9 دستگاه خودروی اسرائیلی در این عملیات منهدم شده تعداد زیادی از نظامیان صهیونیست در این عملیات به هلاکت رسیدند. این شبکه در عین حال از کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از نظامیان صهیونیست در این عملیات خبر داد. برخی منابع از به اسارت گرفته شدن یک نظامی صهیونیست خبر دادند اما حزب الله لبنان و دیگر رسانه های مقاومت تاکنون این خبر را تائید یا رد نکردند این در حالی است که رژیم صهیونیستی خبر به اسارت در آمدن یک نظامی این رژیم را تکذیب کرد.

رسانه‌های صهیونیست به زخمی شدن 7 تن و کشته شدن 2 نظامی اذعان کردند

رسانه‌های صهیونیست گزارش دادند که در این حمله 7 نظامی صهیونیست زخمی و 2 تن دیگر کشته شدند.

دستور سانسور آمار تلفات و مجروحان عملیات

 در حالی که رسانه‌های اسرائیلی پیش از این اعلام کرده بودند که بخش نظارت ارتش اسرائیل انتشار تعداد زخمی‌های ارتش این رژیم را ممنوع اعلام کرده است، پس از گذشت چند ساعت از عملیات اجازه انتشار خبر کشته شدن دو نظامی این رژیم را صادر کرد.

هدف قرار گرفتن تیپ گولانی اسرائیل

بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، حمله حزب‌الله گردان "تسبار" از تیپ گولانی را که از زبده‌ترین عناصر این رژیم تشکیل شده است، هدف قرار داده است. شبکه المیادین اعلام کرد که در بین کشته شدگان اسرائیل فرمانده یک گردان تیپ گولانی به چشم می خورد.

مسدود کردن راههای ارتباطی به شمال فلسطین اشغالی

اسرائیل در پی این حمله اقدام به مسدود کردن راههای ارتباطی شمالی از منطقه کریات شمونه به‌سمت شمال و غرب کرده است. رسانه‌های اسرائیلی همچنین اعلام کردند که در پی اصابت موشک، یک منزل واقع در شهرک‌های صهیونیست نشین آسیب دیده است و ارتش نیز از ساکنان خواست که به محل حادثه نزدیک نشوند.

فراخوان نیروهای ویژه

در پی این عملیات، ارتش اسرائیل نیروهای ویژه و ذخیره خود را فرا خوانده و شمال سرزمین‌های اشغالی را منطقه نظامی اعلام کرد. "بنی گانتس" رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز در حال بررسی اوضاع است. آسوشیتدپرس گزارش داد که رژیم صهیونیستی با 25 خمپاره مناطقی را در خاک لبنان هدف قرار داده است.

جلسه اضطراری ارتش رژیم صهیونیستی در ساختمان وزارت جنگ

در پی این عملیات، ارتش رژیم صهیونیستی برای بررسی این حادثه جلسه اضطراری برگزار کرد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای انجام مشورت‌های امنیتی به ساختمان وزارت امنیت این رژیم رفت. نتانیاهو و موشه یعلون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ساختمان وزارت امنیت به رایزنی پرداختند از نتیجه این نشست گزارشی منتشر نشده است.

کانال دوی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ارتش اسرائیل پاسخ چندروزه به حملات مقاومت را بررسی می‌کند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به این عملیات که رسانه‌های اسرائیلی آن را بی‌سابقه توصیف کردند، گفت: پیشنهاد می‌کنم که ما را امتحان نکنید. وی ادعا کرد که اسرائیل با قدرت به این عملیات پاسخ خواهد داد.

تعطیلی فرودگاه حیفا و روش بینا

رسانه‌های صهیونیست گزارش دادند که فرودگاه‌های "حیفا" و "روش بینا" به‌دلیل اوضاع امنیتی شمال سرزمین‌های اشغالی تعطیل شدند.

تداوم درگیری در مناطق مرزی با لبنان/ پرواز گسترده جنگنده‌های صهیونیست

برخی از رسانه‌های منطقه از ادامه درگیری بین نیروهای مقاومت و اشغالگران در مزارع اشغالی شبعا خبر می‌‌دهند. رسانه‌های اسرائیلی همچنین از شلیک مجدد خمپاره از خاک لبنان به‌سمت سرزمین‌های اشغالی خبر دادند. هواپیماهای جنگی اسرائیلی نیز به‌طور گسترده در مناطق العرقوب، مزارع شبعا، حاصیبا و بقاع غربی به پرواز در آمدند. گزارش‌ها حاکی است که ارتش این رژیم مناطقی را در مزارع شبعا هدف حملات خود قرار داده است. پرواز جنگنده‌های اسرائیلی در مناطق مختلف در جنوب لبنان همچنان ادامه دارد.

حمله جدید به پایگاه نظامی صهیونیستی در مزارع شبعا

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که یکی از پایگاه‌های نظامی این رژیم در مزارع شبعا هدف حمله راکتی قرار گرفته است.

کشته شدن یک نیروی یونیفل

رژیم صهیونیستی از نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل" یونیفل" خواست که در مواضع خود باقی بمانند. این حالی است که یونیفل کشته شدن یک از نیروی خود در مرز با لبنان را تایید را کرد.  در پی کشته شدن یک عضو یونیفل وابسته به کشور اسپانیا، این کشور رسما اعتراض خود را به این اقدام رژیم صهیونیستی اعلام کرده است.

درخواست سازمان ملل از طرفین درگیری

سخنگوی سازمان ملل از طرفین در شمال سرزمین‌های اشغالی خواسته است تا از دست زدن به هراقدامی که منجر به ناپایداری اوضاع شود خودداری کنند.

تماس‌ها بین طرف لبنانی و یونیفل برای توافق بر سر آتش بس

منابع امنیتی لبنان در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین از تماس‌ها بین طرف لبنانی و یونیفل برای توافق بر سر آتش بس خبر دادند.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل: شهرک نشینان به منازل خود بازگردند

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز از شهرک نشینان خواست که به منازل خود باز گردند ولی در عین حال توصیه کرد که مراقب اوضاع باشند.

رسانه‌های اسرائیلی: حزب الله در جولان پایگاه نسازد تا جواب ندهیم

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که اسرائیل از طریق برخی کانال‌های ارتباطی خود خواستار عدم ساخت پایگاههای مقاومت در جولان در ازای عدم ورود به جنگ شده است.

رسانه‌های اسرائیلی: چند ساعت آینده سرنوشت ساز خواهد بود

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که چند ساعت آینده برای تعیین سمت و سوی اوضاع سرنوشت ساز خواهد بود. 

نشست مشترک نتانیاهو، یعلون و بنی گانتس

رسانه‌های صهیونیست از نشست مشترک بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، موشه یعلون وزیر جنگ و بنی گانتس رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی برای بررسی گزینه‌های احتمالی پیشنهادی خبر دادند.

سردرگرمی سران صهیونیست در خصوص نحوه واکنش به عملیات حزب الله

این نشست سه جانبه در حالی برگزار می شود که همه شواهد از سردرگمی در بین سران صهیونیست در خصوص نحوه واکنش احتمالی به عملیات امروز حزب الله حکایت دارد.

فرافکنی اسرائیل در پی شکست اطلاعاتی در جنگ با مقاومت

رژیم صهیونیستی در نامه‌ای سیاسی به تعدادی از کشورهای بزرگ، ایران را به دست داشتن در عملیات امروز حزب الله در مرز با فلسطین اشغالی متهم کرد.

آماده باش نیروی دریایی رژیم صهیونیستی در مرزهای آبی با لبنان

 شبکه خبری الجزیره گزارش داد که نیروی دریایی اسرائیل به نیروهای خود در مرزهای آبی با لبنان دستور آماده باش داده است. گزارش‌ها حاکی است که ارتش رژیم صهیونیستی نیروهای بیشتری به شمال فلسطین اشغالی اعزام کرده است.

فرمانده تیپ جفعاتی در بین کشته شدگان

 شبکه دو اسرائیل اعلام کرد که فرمانده یک گروهان از" تیپ جفعاتی" در بین کشته شدگان عملیات حزب الله در مزارع اشغالی شبعا است. این در حالی است که هواپیماهای شناسایی رژیم صهیونیستی همچنان در آسمان جنوب لبنان در حال پروازند.

در پی حمله اخیر رژیم صهیونیستی به قنیطره که به شهادت 6 تن از رزمندگان مقاومت انجامید، مرزهای لبنان و سوریه با فلسطین اشغالی ناامن شد.

واکنش‌ها به عملیات امروز حزب‌الله لبنان علیه رژیم صهونیستی

عملیات امروز حزب الله لبنان در هدف قرار دادن کاروان نظامیان صهیونیست در مرز با فلسطین اشغالی واکنش‌های مختلفی را به همراه داشت.(واکنش کامل)

 در حال بروز رسانی ...


مطالب مرتبط
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۶
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۸
1
1
افرین به شجاعت شوما دلاور مردان راه خدا اسراییل باید جواب تجاوز خودرا بپردازد خداوند در اییه قران میفرماید سرنوشت هر قومی جوز به دست خودشان تغیر نخواهد کرد مرگ بر اسرایل و امریکا و انگلیس
حمید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۹
1
1
آفرین بر شما رزمندگان دلیر اسلام که الحق فرزند علی ودستانتان ذالفقار علی است .بتازید بر جنود خصم که انشاالله ظهور نزدیک است .سلام بر نصرالله ونیروهای وفا دارش ،شما امید را در دل شیعه زنده میکنید.شمابلا جویان دشت کربلائید.و رهروان واقعی امام خمینی (ره)و امام خامنه ای نائبان بر حق امام عصر دورود بر شما
گنجي
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۹
1
1
دست بر بالاي دست بسيار است.مرگ بر اسرائيل و امريكا
حسن ابول تختی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۰
1
1
حمد وسپاس خدای احدو واحد،زمانیکه بیگناهی کشته میشود آسمان به لرزش در میآید. ولی وقتی خداوند توسط کسانیکه بهشان ظلم شده توانستند حق وحقوقشان را بگیرند به خود میبالد و به آنها احسن میگوید . زمانیکه این خبر را شنیدم باور کنید آنقدر خوشحال شدم که در پوست خود نمی گنجیدم . دست فرزندان ائمه درد نکند .دست یاران صاحب الزمان درد نکند . انشاالله روزی برسد که صهیونیستها،تماما از روی زمین محو شوند. آمین
امير
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۰
1
2
خيلي خوشحال شديم ان شاالله نابودي كامل اسراييل من خودم به حزب الله افتخار ميكنم و طول عمر سيد بزرگوار را از خدا و مقاومت پيروز را از خدا دعا ميكنم
سید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۰
1
2
این خبر مسرت آمیز بسیار مرا وخانواده ام را خوشحال نمود به امید پیروزی جهان اسلام بر جهان کفر ونابودی استکبار انشاالله
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: