ستاره پیشین خط حمله تیم فوتبال رئال مادرید قصد دارد در دوره بعدی انتخابات ریاست فیفا شرکت کند.
کد خبر: ۶۸۴۸۹
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۱
به گزارش تسنیم، لوئیز فیگو مهاجم پیشین تیم ملی پرتغال و باشگاه رئال مادرید به فهرست افرادی پیوسته است که قصد کاندیداتوری در دوره بعدی انتخابات ریاست فیفا را دارند و می‌خواهند به دوران 16 ساله ریاست سپ بلاتر در فدراسیون جهانی فوتبال پایان دهند و نگذارند او برای پنجمین دوره متوالی بر مسند ریاست این سازمان تکیه بزند.

فیفا تاریخ نام‌نویسی برای کاندیداتوری در دوره بعدی انتخابات این سازمان را 29 ژانویه 2015 (پنج‌شنبه هفته جاری) اعلام کرده است و اکنون فیگو تصمیم گرفته است که وارد این رقابت شود چرا که برای پیروزی در این نبرد انتخاباتی از حمایت 5 فدراسیون عضو فیفا هم برخوردار است.

فیگو در این خصوص به شبکه CNN‌ گفت: من به فوتبال اهمیت می‌دهم و به همین خاطر چیزهایی درباره وجهه فوتبال می‌بینم، نه فقط اکنون بلکه در گذشته، خوشایندم نبوده است. اگر شما نام فیفا را در اینترنت جستجو کنید اولین واژه‌ای که در کنارش می‌بیند، رسوایی و فساد است که واژه‌‌های مثبتی نیست. این همان چیزی است که در وحله اول ما می‌خواهیم درباره فیفا تغییر دهیم و وجهه فیفا را ارتقا دهیم. حق فوتبال به چیزی به مراتب بیشتر از این است.

فیگو در دوره بعدی انتخابات ریاست فیفا علاوه بر سپ لاتر، رقبایی مانند ژرومه شامپانیه، نایب رئیس اسبق فیفا، پرنس علی بن حسین از قطر، دیوید ژینولا و میشل فن‌پراگ دارد.

از شروط صلاحیت برای کاندیداتوری در انتخابات فیفا، داشتن نقشی فعال در یکی از فدراسیون‌های فوتبال به مدت 2 تا 5 سال و همچنین برخورداری از حمایت حداقل 5 فدراسیون عضو فیفا است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: