معاون وزیرخارجه در گفتگوی تلفنی با نماینده دبیر کل سازمان ملل در لبنان افزود: رژیم صهیونیستی با تجاوز به قنیطره سوریه و هدف قرار دادن رزمندگان حزب‌الله آغاز کننده بود؛ متاسفانه سازمان ملل واکنشی به این تجاوز آشکار نشان نداد
کد خبر: ۶۸۵۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۰

به گزارش اول نیوز به نقل از نسیم، خانم "زگرید کاخ"، نماینده دبیر کل سازمان ملل در لبنان در تماس تلفنی با امیرعبدالهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در خصوص آخرین تحولات لبنان گفت و گو نمود.

کاخ در این گفت و گو با اشاره به درگیریهای روز گذشته در جنوب لبنان، خواستار کمک جمهوری اسلامی ایران به برقراری آرامش در لبنان شد.

امیرعبداللهیان در این گفت و گو با تاکید بر حق مقاومت برای دفاع در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی، تاکید نمود که این رژیم با انجام تجاوز به قنیطره در جولان سوریه و هدف قرار دادن رزمندگان حزب الله که در خط مقدم مبارزه با تروریسم هستند، آغاز کننده بود که متاسفانه شاهد واکنشی از سوی سازمان ملل به این تجاوز آشکار نبودیم.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه افزود: حزب الله با استناد بر حق دفاع مشروع اقدام نموده است.

وی همچنین بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از ثبات و ارامش لبنان تاکید و ضمن محکوم نمودن حمله رژیم صهیونیستی و کشته شدن یک نیروی یونیفل ، رایزنی های تهران و نماینده دبیرکل در أمور لبنان را مفید خواند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: