سرمربی تیم پرسپولیس می‌گوید تیمش در دیدار مقابل ذوب‌آهن مستحق کسب پیروزی بود.
کد خبر: ۶۸۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۵

سرمربی تیم پرسپولیس می‌گوید تیمش در دیدار مقابل ذوب‌آهن مستحق کسب پیروزی بود.

به گزارش ایسنا، حمید درخشان پس از شکست یک بر صفر مقابل ذوب آهن در نشست خبری اظهار کرد: بازی خوبی بود. نیمه اول بدی را شروع کردیم اما در نیمه دوم خوب بودیم و فرصت‌های زیادی را از دست دادیم. ما مستحق شکست نبودیم و آنچه فرصت داشتیم را با بی‌دقتی از بین بردیم.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: آنچه مهم بود این است که گاهی فوتبال روی خوشش را به تیم ما نشان نمی‌دهد. ما در حالی که امروز مستحق شکست نبودیم و حداقل باید با مساوی خارج می‌شدیم، شکست خوردیم. البته در این شکست ما داوری هم کمک کرد تا این نتیجه برای تیم ما رقم بخورد.

وی درباره صحبت‌هایی که در مورد کی‌روش و تیم ملی کرد و نظرسنجی‌هایی که نشان داد مردم از این تیم خوش‌شان می‌آید گفت: من فقط در مورد تیم ملی گفتم که چرا آن نتیجه را گرفتیم. ما برنامه‌ریزی‌هایمان به دلیل آن شکست به هم خورد چرا که فکر می‌کردیم ایران تا فینال می‌رسد و به همین دلیل تمرین‌های خود را به این هفته موکول کرده بودیم.

درخشان ادامه داد: سوال من از سرمربی تیم ملی این بود که چرا آن بازی را واگذار کردیم. آیا این سوال غیر منطقی است که من گفتم علت واگذاری بازی چه بوده است؟ یعنی ما حق نداریم از یک مربی خارجی بپرسیم چرا به عراق باختیم؟ شما مردم هم باید از کی‌روش بپرسید. شما خبرنگاران هم باید بپرسید. این توهین نیست. من هنوز هم به عنوان یک فوتبالی سوال دارم که چرا ما به تیمی مثل عراق باختیم. مردم اگر دوست دارند کی‌روش بماند، بماند اما ما نباید غافلگیر چنین فوتبالی شویم.

وی درباره طرفداران پرسپولیس که مدام شعار حیا کن و رها کن را اعلام می‌کردند افزود: هوادار هر تیم انتظار دارد که تیمش برنده باشد اما وقتی این همه فشار می‌آوری و توپ‌هایت به گل تبدیل نمی‌شود قاعدتا فشار به روحیه آن‌ها وارد می‌شود و آن‌ها شعارهای حیا کن و رها کن می‌دهند که حق آن‌ها هم هست اما آن‌ها باید بدانند که پرسپولیس تیمی است که امسال بحران در بحران برایش ایجاد شده است و این تعطیلی 50 روزه هم آخرین لطمه را به تیم پرسپولیس وارد کرد.

سرمربی پرسپولیس درباره لیگ قهرمانان آسیا و حضور پرسپولیس در آن بیان کرد: پرسپولیس همین بضاعت را دارد و همین قدر پول داشته و خرج کرده است. حالا ما باید برویم در آسیا و در مقابل تیم‌هایی قرار بگیریم که از آخرین تجهیزات و تکنولوژی‌ها و بازیکنان فوتبال استفاده می‌کنند. فقط می‌توانم امیدوار باشم که بازیکنانم کیفیت خوبی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، حمید درخشان همچنین در جمع خبرنگاران درباره این بازی اظهار کرد: ما بازی بدی را به نمایش نگذاشتیم بلکه در نیمه دوم روند بهتری هم داشتیم و به نظر من مستحق پیروزی بودیم اما متاسفانه بازیکنان ما از فرصت‌های به دست آمده استفاده نکردند و روی یک بدشانسی گل دریافت کردیم.

وی افزود: امروز تیم ما کمی سنگین بود به خاطر اینکه تحت فشار بدنسازی هستیم و هنوز از آن شرایط خارج نشده‌ایم. ما برنامه‌ریزی کرده‌ بودیم که تیم ملی به فینال جام ملت‌های آسیا صعود می‌کند و لیگ در همان زمان مقرر آغاز خواهد شد. حال که لیگ زودتر آغاز شد باعث شد برنامه‌ریزی ما به هم بخورد و بازیکنان ما از نظر بدنی در شرایط خوبی نباشند. با این حال باز هم تاکید می‌کنم که نیمه دوم بازی تیم ما خیلی بهتر بود و مستحق پیروزی در این دیدار بودیم.

وی درباره عملکرد ژوزه تادئو نیز گفت: این بازیکن نیازمند زمان است تا با تیم هماهنگ‌تر شود. او از یک فرهنگ و کشور دیگر به ایران آمده و باید زمان بگذرد تا با تیم هماهنگ شود. البته معتقدم تادو امروز بهتر از آن چیزی که تصور می‌کردم بود.

سرمربی تیم پرسپولیس در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی درباره مصدومیت‌های پی‌درپی پیام صادقیان هم گفت: قبول دارم پیام صادقیان به خاطر مصدومیت و یا محرومیت امسال به تیم ما کمک نکرده است. امیدوارم این مشکلات هرچه زودتر حل شود.

درخشان در پاسخ به این سوال که آیا مصدومیت پیام صادقیان با موضوع حق رشد او ارتباطی داشت نیز گفت: نه مصدومیت او به حق رشد ارتباطی ندارد. پیام به خاطر کشیدگی عضله نتوانست در دیدار مقابل ذوب آهن بازی کند. مدارک پزشکی این صحبت هم موجود است.

او در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس می‌تواند در نیم فصل دوم نتایج بهتری بگیرد نیز گفت: قطعا همین طور است. در هفته‌های آینده تیم‌های بالای جدول امتیاز از دست می‌دهند و ما می‌توانیم با کسب امتیاز خود را به بالای جدول بیاوریم. امیدوارم در بازی‌های آینده بدشانسی دست از سر پرسپولیس بردارد.

درخشان همچنین درباره حمایت مردم از کارلوس کی‌روش هم گفت: من هم مخالف کی‌روش نیستم. من فقط به عنوان یک فرد فوتبالی سوال کردم که چرا باید مقابل عراق شکست بخوریم. سطح فنی فوتبال عراق از ایران پایین‌تر است و ما نباید از این تیم شکست می‌خوردیم. من که در این باره حرف بدی نزدم. من با کی‌روش دشمن نیستم که بخواهم به خاطر این موضوع از او انتقاد کنم. تنها صحبت من دلیل باخت مقابل عراق بود. من حتی به نوع بازی تیم ملی هم کاری نداشتم و فقط نتیجه را می‌دیدم. البته کی‌روش نشان داده هر بازیکنی که از او انتقاد می‌کند نامش را از لیست تیم ملی خط می‌زند. شاید به خاطر انتقادهای من نام من را هم از تیم ملی خط بزند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: