بورس تهران در معاملات اولین روز هفته شروع خوبی را تجربه کرد و با افزایش قیمت ها و سایر متغیرها مواجه شد.
کد خبر: ۶۸۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۱

بورس تهران در معاملات اولین روز هفته شروع خوبی را تجربه کرد و با افزایش قیمت ها و سایر متغیرها مواجه شد.

به گزارش ایسنا، بورس تهران در اولین روز معاملاتی خود روی خوشی به سهامداران نشان داد و پس از مدتها رکود و انزوا با افزایش قیمت ها و تشکیل صف های خرید مواجه شد.

افزایش قیمت نفت در کنار تصمیمات اقتصادی همچون کاهش نرخ بهره مالکانه معادن موجب شد تا انگیزه خرید در بورس تقویت شده و سهامداران تالار شیشه ای در معاملات امروز خود با افزایش قیمت سهام شرکتها و تشکیل صف های خرید مواجه شوند.

در بازار امروز اغلب سهام شرکتها مثبت شده و شرکت‌های بانکی و خودرویی از بیشترین استقبال برخوردار شدند به طوری که با حاکم شدن جو مثبت در بازار و افزایش تقاضا دماسنج بازار سرمایه 288 واحد رشد کرد و به نیمه 65 هزار واحد رسید.

بر این اساس شرکتهایی همچون بانک صادرات، مپنا، بانک تجارت، ایران خودرو،بانک ملت،گسترش نفت و گاز پارسیان،سایپا و بانک انصار بیشترین تاثیر را در رشد شاخص بورس گذاشته و شرکتهایی مانند فولاد خوزستان ،ایران ترانسفو و هلدینگ خلیج فارس مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.

در بازار اولین روز هفته شرکتهای سرمایه گذاری صنعت بیمه،سرمایه گذاری صنعت نفت به همراه شرکتهای خودرویی مانند ایران خودرو و گروه بهمن از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و شرکتهای کمباین سازی،پارس دارو و حفاری شمال بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

افزایش فعالیت سهامداران حقیقی در بورس و بازگشت نسبی امید به بازارموجب شد تا در معاملات امروز حجم و ارزش معاملات هم با افزایش مواجه شود به طوری که در مجموع 557 میلیون سهم به ارزش 102 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه مجددا به بالای 294 هزار میلیارد تومان رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: