کی‌روش: بازی ایران و امارات بازی مرگ و زندگی نیست

به گزارش ایسنا ، کارلوس کی‌روش، در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر امارات در سومین بازی دور گروهی گفت: بازی مهم و خاصی را به دو دلیل پیش‌رو داریم. دلیل اول این است که هر دو تیم می‌خواهند پیروز شوند تا سرگروه، گروه سوم باشند و دلیل دوم این است که باعث افتخار من است که فردا روی نیمکت ایران می‌نشینم و سرمربیگری این تیم را بر عهده دارم. البته من قبلا در امارات هم کار کرده‌ام و خوشحالم که سرود ملی هر دو تیم را می‌شنوم. ما فردا تلاش خواهیم کرد تا یک بازی جذاب و دیدنی را برای هواداران ایرانی که با تمام وجودشان در استرالیا ما را حمایت کرده‌اند، ارائه دهیم و از آنها تشکر کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره جریمه‌ای که از سوی AFC برای او در نظر گرفته شده است، بیان کرد: اصولا ما بابت حرف زدنمان باید پول بگیریم اما در اینجا وقتی صحبتی می‌کنم ظاهرا باید بابتش هم پول بدهم. به همین دلیل درباره AFC و سایر مسائل مرتبط با آن صحبتی نمی‌کنم.

سرمربی تیم ملی ایران درباره سردار آزمون و وضعیتش نیز بیان کرد: ما به دلیل دو بازی که پشت سر هم انجام داده‌ایم کمی از لحاظ بدنی تحت فشار قرار گرفته‌ایم و وضعیت بدنی بازیکنانمان کمی متفاوت شده است. فردا برابر امارات برای برد به میدان می‌رویم ولی باید بگویم که یکی، دو بازیکن باید شرایطشان بررسی شود و درباره بازی کردن و بازی نکردنشان تصمیم‌گیری کنیم. این مساله فردا روشن خواهد شد.

کی‌روش در پاسخ به سوالی درباره علیرضا جهانبخش و این که چرا او بازی نمی‌کند، عنوان کرد: ما بر اساس شرایط تصمیم‌گیری می‌کنیم. درباره جهانبخش هم باید مثل سوال قبلی بگویم که همه چیز فردا مشخص می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تیمش با توجه به این که امارات با یک تساوی هم می‌تواند صدرنشین شود، تنها به فرد فکر می‌کند یا نه، اظهار کرد: مطمئنا تلاش ما این است که یک بازی چشمنواز را ارائه دهیم اما در نظر بگیرید که ما فردا با بهترین تیم غرب آسیا روبه‌رو می‌شویم. بازیکنان آنها چند سال است که در کنار هم هستند و چشم بسته همدیگر را پیدا می‌کنند و کار همدیگر را بلدند اما ما هم تیم خوبی هستیم و بازیکنان ما با شرایطی که دارند آمادگی جنگ هستند و هدف ما پیروزی است. با این حال باز هم می‌گویم که هدف اول ما در بازی با امارات ابتدا بازی خوب و چشم‌نواز است و سپس پیروزی در اولویت ما قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره ناکامی امارات در شکست ایران بر اساس گواه تاریخ گفت: تلاش ما این است که یک بازی خوبی را ارائه دهیم. هر چه که در گذشته بود در همان جا مانده و در الان تاثیری ندارد. مساله اصلی بازیکنانی هستند که با خلاقیت‌شان باید بازی بسیار خوبی را ارائه دهند. بازی ایران و امارات بازی مرگ و زندگی نیست که نتیجه‌اش این باشد که یا صعود یا هیچ چیز. به همین دلیل فرصت ارائه یک بازی زیبا را داریم و باید این اتفاق رخ دهد تا همه لذت ببرند.

کی‌روش در پاسخ به سوالی مبنی بر این که نظرش راجع به مصاف احتمالی ایران با ژاپن یا عراق چیست، گفت: همه تفکرمان بر روی بازی با امارات است.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر این که آیا نظری راجع به تمرین نکردن ملی‌پوشان در زمین بازی فردا (دو‌شنبه) دارد یا نه، عنوان کرد: البته تمرین نکردنمان در زمین اصلی فقط مختص به ما نیست و شامل حال اماراتی هم می‌شود. صحبت کردن در این باره هم در حال حاضر دیر است و فقط ابراز امیدواری می‌کنم که کیفیت زمین بازی تاثیری روی عملکرد دو تیم در بازی فردا نداشته باشد.