۱
 
به بهانه تسلیحات شیمیایی؛
آمریکا آماده حمله به سوریه
روزنامه تایمز نوشت: آمریکا و متحدانش در صورت استفاده سوریه از سلاح‌های کشتار جمعی آماده مداخله نظامی در این کشور هستند.
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۵۲
کد مطلب: 13730
 
به گزارش اول نیوز،به نوشته روزنامه تایمز، در صورتی که دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه بخواهد از سلاح شیمیایی استفاده کند، ائتلافی به رهبری آمریکا آماده مداخله نظامی در این کشور ظرف چند روز است.

تایمز لندن به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت: برای این مداخله نیازی به یک حرکت جدی از سوی دولت سوریه همه آماده اقدام هستند. البته هنوز مشخص نیست که این مداخله چه زمانی صورت می‌گیرد. ما هنوز به یک تصمیم واحد دست پیدا نکرده‌ایم. گزینه‌های زیادی وجود دارد اما اقدام نظامی می‌تواند سریعا و ظرف چند روز صورت بگیرد.

به نوشته تایمز در این مداخله نظامی علاوه بر آمریکا، انگلیس و سایر کشورها هم حضور دارند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز سه شنبه به این نکته اشاره کرد که دولت اسد می‌تواند خود را برای استفاده از سلاح شیمیایی آماده کند و بر این نکته تاکید کرد که رژیم صهیونیستی از نزدیک به اوضاع کنترل دارد.

یکی دیگر از مقام‌های آمریکایی نیز گفت که واشنگتن بیم آن دارد که دولت سوریه در حال ترکیب مواد شیمیایی برای تشکیل گاز کشنده سارین باشد.

روزنامه آتلانتیک نیز روز دوشنبه نوشت که رژیم صهیونیستی از اردن در دفعات مختلف خواسته تا اجازه بمباران سایت‌های تسلیحات شیمیایی سوریه را بدهد. این مورد از سوی منابع اطلاعاتی هر دو طرف نقل شده است. اردن تمام این درخواست‌ها را رد کرده و گفته که زمان برای این اقدامات مناسب نیست. چرا که برخی از سایت‌های سلاح شیمیایی سوریه در نزدیکی مرز با اردن قرار دارند.
بازگشت به ابتدای صفحه
 
Share/Save/Bookmark
 


هموطن
۱۳۹۱-۰۹-۱۶ ۱۰:۱۹:۴۷
غلط کردند مگر ایران مرده باشه که امریکا حمله کنه (7421)