گزیده عناوین رسانه های خارجی ( 2 )
تازه ترین اخبار از سوریه، سود کلان آلمان از بحران یورو و ...
يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب: 2821
 
تازه ترین اخبار از سوریه، سود کلان آلمان از بحران یورو و ...
 
 


بین الملل اول نیوز :شبه نظامیان خط لوله گاز بین مصر و اسرائیل را به آتش کشیدند
فاکس نیوز، یک مقام امنیتی مصر اعلام کرد که شبه نظامیان خط لوله گازی را که از شبه جزیره سینا سوخت به اسرائیل منتقل می کرد منفجر کردند. این پانزدهمین حمله بعد از کنار رفتن حسنی مبارک از حکومت می باشد. اسرائیل نیروهای اسلام گرا را عامل این انفجار ها می دانند و اعتقاد دارند که آن ها از خلاء امنیتی سوء استفاده کرده و دست به چنین اقداماتی می زنند.

بحران منطقه یورو سود چند صد میلیاردی برای آلمان داشته است
یورو نیوز، آلمان یکی از بزرگترین سود جویان بحران مالی اروپا بوده است. در حالی که سایر ۱۷ کشور عضو این منطقه که از واحد پولی یورو استفاده می کنند در زیر فشار بدهی های کلان به سر می بردند و سرمایه گذاران به هیچ وجه حاضر به سرمایه گذاری در این کشور ها نیستند، اما آلمان توانسته چند صد میلیارد یورو به خاطر سرمایه گذاری آن ها به دست بیاورد.

تازه از سوریه: جنگ شورشیان سوریه برای تصرف حلب شروع شده است
آسوشیتد پرس، فرمانده شورشیان سوریه در استان شمالی حلب اعتقاد دارد که نیروهای او با هدف "آزاد سازی" دومین شهر بزگ سوریه از دست نیروهای حکومت دست به عملیات زذه اند. امروز روز سوم از درگیری های این شهر می باشد. د دمشق و حلب افرادی زندگی می کنند که روابط نزدیکی با بشار اسد دارند.

ارتش سوریه پایگاه مرزی با عراق را پس گرفت
ژینهوا پرس، یک مقام عراقی اظهار داشت که ارتش سوریه موفق شد تا تقاطع مرزی با عراق را در استان شمالی نینوا پس بگیرد بعد از این که روز قبل نیروهای مخالف آن را به تصرف خود در آورده بودند. وی به ژینهوا پرس گفت: "نیروهای دولت سوریه بعد از درگیری با شورشیان در صبح یکشنبه توانستند پایگاه مرزی الیروبیه را به کنترل خود در آورند. هم اکنون پرچم دولت سوریه بر ساختمان اصلی این پایگاه افرشته شده است.

دبیر کل سازمان ملل خواستار راه حل صلح آمیز برای حل بحران سوریه شد
رویترز، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل اظهار داشت که به همراه کوفی عنان در تلاشند تا ره حلی صلح آمیز برای پایان دادن به بحران سوریه پیدا کنند. وی با اظهار نگرانی از وضعیت سوریه، از تمام طرفین درگیر خواست تا "بدون هیچ شرطی از درگیری مصلحانه پرهیز کنند." وی تاکید کرد که "شورای امنیت می بایست تلاش خود را برای اتحاد و اقدام جمعی تحت منشور سازمان ملل مضاعف کنند."
بازگشت به ابتدای صفحه
 
Share/Save/Bookmark

پیشرفت ناچیز مذاکرات ایران و 1+5، مخالفت اتحادیه اروپا با درخواست اسرائیل، و...

بین الملل اول نیوز :پیشرفت ناچیز مذاکرات ایران و ۱+۵ فرانس پرس،به نظر می رسد که دیپلمات های ایران و ...