۱
 
درج قيمت هاي جديد خودرو در سايت ۱۲۴
عضو کميته قيمت گذاري خودرو با بيان اينکه هيچ خودرويي بالاتر از قيمت بازار آن قيمت گذاري نمي شود گفت: ظرف مدت ۶ ماه فاصله قيمتي بازار آزادو محاسباتي خودرو از بين مي رود و خودروسازان متعهدشدند که استمرار توليد داشته باشند و عرضه محصولات خود را افزايش دهند.
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۴۶
کد مطلب: 20553
 
به گزارش اول نیوز به نقل از خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران؛ شهرام ميرآخورلو امروز درنشست خبري به بيان جزئيات مصوبه اخير قيمت گذاري خودرو پرداخت و افزود: در اين مصوبه مقرر شده قيمت تجاري براي هر خودرو از سوي سازمان حمايت از مصرف کنندگان و توليدکنندگان تعيين و در سامانه ۱۲۴ درج شود که اين قيمت مابين قيمت محاسباتي خودرو براساس نرخ ارز مبادله اي و قيمت آن در بازار آزاد است.

ميرآخورلو تصريح کرد: همچنين خودروسازان موظف هستند ما به التفاوت اين قيمت تجاري و قيمت محاسباتي را هر سه ماه به خزانه دولت واريز کنند که اين مبلغ صرف کمک به صنايع مختلف از جمله قطعه و خودرو مي شود.

ميرآخورلو تأکيد کرد: با اين روش به طور قطع هيچ خودروسازي تمايل ندارد مابه التفاوتي به دولت پرداخت کند و در نتيجه قيمت تجاري و محاسباتي خودرو به هم نزديک مي شود.

عضو کميسيون قيمت گذاري خودرو با تأکيد براينکه در اين روش هيچ خودرويي بالاتر از قيمت بازار آن قيمت گذاري نخواهد شد اظهار داشت: ظرف مدت ۶ ماه فاصله قيمتي بازار آزادو محاسباتي خودرو از بين مي رود و خودروسازان متعهدشدند که استمرار توليد داشته باشند و عرضه محصولات خود را افزايش دهند.

ميرآخورلو خاطرنشان کرد: براي اينکه قيمت دقيق خودرو در بازار آزاد مشخص شود کميته اي در سازمان حمايت متشکل از اعضاي کميته قيمت گذاري خودرو مسئولان وزارت خانه و انجمن خودروسازان تشکيل شده و طي ۱۵ روز آينده قيمت انواع خودرو را در بازار آزاد بررسي و اعلام خواهد کرد.
بازگشت به ابتدای صفحه
 
Share/Save/Bookmark
 


علی
۱۳۹۱-۱۱-۱۸ ۱۳:۲۳:۳۰
خیلی بد است (12003)