مهمترین عناوین خبرگزاریها
عیدانه تا هفته آینده به حساب مردم واریز می‌شود/عصر یکشنبه با مردم گفتگو می‌کنم
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در پایان جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره زمان واریز عیدانه دولت به مردم گفت: انشالله هفته آینده این عیدانه به حساب مردم واریز خواهد شدوی در پاسخ به سؤال دیگری درباره زمان ارائه بودجه به مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه به طور کامل تنظیم شده و کارهای نهایی آن باقی مانده است و انشالله عصر روز یکشنبه در یک نشست خبری با شما صحبت خواهم کرد
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب: 23119
 
عیدانه تا هفته آینده به حساب مردم واریز می‌شود/عصر یکشنبه با مردم گفتگو می‌کنم
 
 
به گزارش اول نیوز، عناوین مهم خبرگزاریها ایران از ساعات اولیه روز پنج شنبه سوم اسفند ماه به شرح زیر می باشد.

عیدانه تا هفته آینده به حساب مردم واریز می‌شود/عصر یکشنبه با مردم گفتگو می‌کنم
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در پایان جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره زمان واریز عیدانه دولت به مردم گفت: انشالله هفته آینده این عیدانه به حساب مردم واریز خواهد شد. وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره زمان ارائه بودجه به مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه به طور کامل تنظیم شده و کارهای نهایی آن باقی مانده است، انشالله عصر روز یکشنبه در یک نشست خبری با شما صحبت خواهم کرد.

آيت الله خوشوقت به ملکوت اعلی پیوست
مهر در گزارشی به رحلت آیت الله خوشوقت اشاره و می نویسد: با برنامه‌ريزي‌هاي قبلي و با توجه به شرايط جسماني آيت‌الله‌خوشوقت مقرر شده‌بود تا وي تحت نظر جمعي از متخصصان ساعت ۱۰ صبح روز گذشته به تهران منتقل شود كه متأسفانه وضعيت جسماني ايشان از ساعات اوليه بامداد روز سه شنبه ناپايدار شد و صبح امروز به ديار باقي شتافت.
بر اساس اين گزارش، حضرت آيت‌الله عزيزالله خوشوقت كه از علماي حوزه علميه تهران است، اوايل بهمن ماه به سرزمين وحي سفر كرده بود كه پس از اقامت شش روز در مدينه منوره، چهاردهم بهمن ماه جهت انجام اعمال مناسك عمره مفرده به مكه مكرمه عازم شد كه پس از انجام اعمال دچار عارضه تنفسي شده و در بيمارستان مكه بستري شدند.

عباسی: از بازگشت بنا استقبال می‌کنیم
خبرگزاری دانشجو می نویسد: محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان پس از نایب قهرمانی ایران در جام جهانی کشتی فرنگی گفت: نایب قهرمانی هم کمتر از قهرمانی نیست و بچه‌ها تمام تلاششان را کرده و نتایج خوبی کسب کردند.
وی ادامه داد: از فردا جام جهانی کشتی آزاد آغاز می‌شود، که امیدوارم آزادکاران با قهرمانی جبران کنند. وزیر ورزش و جوانان درباره تشویق تماشاگران و فریادهای بازگشت محمد بنا گفت: راه برای خدمت کردن و بازگشت محمد بنا باز است و امکانات فراهم است و کسی مانع بازگشت وی نیست و ما هم از این موضوع استقبال می‌کنیم.

عباسی: مذاکرات ایران و۱+۵ باید پیرامون همکاری باشد
خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از قول عباسی رئیس سازمان انرژی اتمی می نویسد: ما اثبات فناوری کردیم و از این به بعد بهتر است که در مذاکرات در مورد سهم کشورها در انرژی آینده و تامین زندگی و رفاه جامعه بشری صحبت کنیم.
ایسنا ادامه میدهد: فریدون عباسی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص مذاکره ایران با ۱+۵، گفت: مذاکره در همه حال خوب است. بهتر است انسان‌ها به جای دعوا و جنگ با یکدیگر مذاکره کنند و این امر در همه جای دنیا پسندیده است. ما هم با دانش و فناوری خودمان با دنیا سخن می‌گوییم و نیازی به پرخاشگری نیست.

طرح جدید ارزی بانک مرکزی/ تقویت عرضه ارز در مرکز مبادلات ارزی
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، "صمد کریمی" افزود: با توجه به عملکرد پنج ماهه مرکز مبادلات ارزی کشور(۱۱۹روز کاری) از یک سو و آسیب شناسی فعالیت از سوی دیگر، تصمیم بزرگی اتخاذ شده است، که بر اساس آن عمده منابع و درآمدهای ارزی کشور به مرکز مبادلات ارزی و یا بازار بین بانکی هدایت شود.
به گفته وی، سیاست های اخیر در راستای تقویت و تعمیق مرکز مبادلات ارزی کشور می باشد و بر اساس این تصمیم، عرضه ارز در بازار بین بانکی و مرکز مبادلات تقویت خواهد شد. کریمی گفت: عرضه ارز در مرکز مبادلات ارزی کشور تاکنون محدود به ۱۴.۵ درصد سهم شرکت نفت و ۲۰ درصد سهم منابع قابل تبدیل صندوق توسعه ملی به ریال بوده است.

رهبری فرمودند؛ در طوفانها خودتان را به آیت الله خوشوقت وصل کنید
پیایگاه خبری بی باک درگزارشی از زبان آیت الله صدیقی در موردتخریب هایی که به آیت الله خوشوقت وارد شده است نقل می کند: این تخریب ها علیه آیت الله خوشوقت تازگی ندارد، وقتی کسی بزرگ شد، بعضی ها تحمل نمی کنند ولی آیت الله خوشوقت کوه است و کوه با این بادها تکان نمی خورد.
آیت الله صدیقی افزود: ایشان مظهر توحید حق تعالی است و این تخریب ها هیچ تاثیری بر ایشان ندارد. ایشان بنده خداست «ان الله یدافع عن الذین آمنو» خدا هم قول داده است که از بنده خود دفاع کند. بی باک از زبان صدیقی ادامه می دهد: من باور ندارم کسی بخواهد به ایشان که عبد صالح خدا و یکی از اولیای مسلم پروردگار و یک مجتهد قطعی است، چیزی بگوید.
وی گفت: اگر کسی بخواهد درباره چنین شخصیت وارسته ای خدای نکرده مطالبی بگوید که اهانت و جسارت تلقی شود این به ضرر خودش تمام خواهد شد. من حیفم می آید کسی که مومن، مسلمان و شیعه است علیه عبد صالح خدا مطلبی بنویسد و یا چیزی بگوید، اینها بازتاب خوبی ندارد، خدای نخواسته عمر و توفیقاتشان کاهش پیدا می کند. امام جمعه موقت تهران در گفت و گو با بی باک به ماجرای ملاقت خود و تعدادی از طلاب با رهبر انقلاب اشاره و می گوید: چند وقت قبل به همراه تعدادی از طلاب به خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم ، حضرت آقا فرمودند تنها به علم و اراده خودتان تکیه نکنید طوفان ها زیاد است و این طوفان ها گاهی اوقات سخت می شود و در این طوفان ها نمی توانید خود را حفظ کنید و باید در این اوقات خودتان را به کسی و یا جایی وصل کنید که شما را حفظ کنند، بعد بنده به حضرت آقا گفتم از چه کسی استفاده کنیم؟ رهبر معظم انقلاب در پاسخ گفتند؛ در طوفان ها خود را به آیت الله خوشوقت وصل کنید.

قالیباف: ۲+۱ ائتلاف نیست؛ یک مذاکره است
پایگاه خبری تحلیلی ۵۹۸ نقل می کند: یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس با اشاره به دیدار روز گذشته جمعی از نمایندگان با قالیباف گفت: این دیدار به دعوت آقای قالیباف با هدف برطرف کردن ابهامات موجود در مورد حضور ایشان در انتخابات انجام شد.
۵۹۸ به نقل از ایسنا و از زبان مراد لاهوتی ادامه می دهد: این نمایندگان در خصوص آمدن آقای قالیباف به صحنه انتخابات نگاه مثبتی دارند، از طرف دیگر آقای قالبیاف نیز اعتقاد داشت که تشکیلات کشوری، استانی و شهرستانی‌اش را بهتر از کاندیداهای دیگر ساماندهی کرده‌ است و این روند انتخاباتی‌اش را ادامه می‌دهد.
وی با بیان این‌که «در این جلسه در مورد شبهات پیرامون ائتلاف ۱+۲ قالیباف توضیحاتی را ارائه کرد» گفت: این شبهه در فضای عمومی جامعه به وجود آمده بود که در حال حاضر با ائتلاف ۱+۲ دو نفر کنار رفته که یک نفر باقی مانده است، این در حالی است که آقای قالیباف گفت که هنوز این اتفاق رخ نداده است، ولی باز هم رخ دادن این موضوع را امکان‌پذیر دانست، همچنین گفت که به بر آمدن خود در انتخابات ریاست‌جمهوری اصرار دارد.

ایران نایب قهرمان جهان شد
تابناک به مسابقات کشتی فرنگی جام جهانی اشاره و می نویسد: دیدار نهایی رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۳ - تهران از ساعت ۱۸ امروز چهارشنبه در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار شد که تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان سه دوره گذشته مسابقات با شکست ۵ بر ۲ برابر روسیه به عنوان نایب قهرمانی این رقابتها دست یافت.
به گزارش «تابناک»، تیم ملی کشتی فرنگی روسیه با برتری مقابل ایران قهرمان رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۳ تهران شد. تابناک ادامه می دهد: طالب نعمت پور کشتی گیر لرستانی وزن ۸۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پنجمین کشتی دیدار نهایی پیکارهای جام جهانی سال ۲۰۱۳ تهران آلکسی میشین قهرمان جهان و المپیک ۲۰۰۸ پکن از روسیه را در دو تایم متوالی شکست داد.

مشایی: دشمنان انقلاب و وابستگان خط شیطان، هجمه به رهبری و تخریب جایگاه ولی فقیه را هدفگذاری کرده اند
شبکه ایران از زبان رحیم مشایی نقل می کند: حامیان رئیس جمهور و دوستداران انقلاب اسلامی و پیروان خط امامت، وظیفه ای مهمتر از صیانت از جایگاه رهبری و تبعیت از توصیه ها و خط حضرت آیت الله خامنه ای ندارند.
رئیس دبیرخانه جنبش غیر متعهدها در پایان تأکید کرده است: "در شرایطی که دشمن خارجی و عقبه داخلی آنها، نهاد ولایت فقیه را هدف قرار می دهند، مهمترین راهبرد حامیان رئیس جمهور، فقط و فقط پیروی از خط روشن ولایت فقیه است.

واکنش آملی لاریجانی به ناراحتی رهبرانقلاب از وقایع روز استیضاح‬
به گزارش جهان،‌ آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسوولان عالی قضایی ضمن تسلیت وفات حضرت فاطمه معصومه (س) با اشاره به هجمه‌های شدید داخلی و خارجی رسانه‌ها علیه رسیدگی قوه قضاییه به پرونده فساد بزرگ مالی از روزهای آغازین آن گفت: از ابتدای رسیدگی به این پرونده، تبلیغات بسیار وسیع و شدید رسانه‌های داخلی و خارجی، به این مساله دامن زد و تلاش کرد که ذهن مردم را به این سمت سوق دهد که قوه قضاییه توانایی رسیدگی به این پرونده را ندارد اما دستگاه قضایی در همان زمان اعلام کرد که با قدرت و اقتدار و عادلانه به این پرونده رسیدگی خواهد کرد.
جهان از زبان لاریجانی ادامه می دهد: ما مفتخریم که دستگاه قضایی توان و ظرفیت بالایی داشته و پرونده‌ای با این حجم و وسعت و کمیت را که باعث فشارهای زیادی نیز به قوه قضاییه شد، به خوبی رسیدگی کرد. وی به سخنان هفته اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و با تاکید بر این‌که سخنان مقام معظم رهبری تحلیلی بسیار جامع درخصوص مذاکره با آمریکا بود که قدرت و صلابت جمهوری اسلامی ایران را نیز به همراه داشت، گفت:‌ در سخنان بسیار جامع مقام معظم رهبری استراتژی عقلانی ایران و دلایل اجتناب ایران از مذاکره با آمریکا به خوبی تبیین شد و این سخنان قطعا فصل‌الخطاب برای تمام مسوولان جمهوری اسلامی است که باید به لحاظ عقلانی و قانونی و شرعی از آن تبعیت کنند.

خاطره‌ لنكرانی از آخرین دیدار با آیت‌الله خوشوقت/ تنها، نظر «رهبر انقلاب» را ملاک عمل می‌دانستند
کامران باقری لنکرانی سخنگوی جبهه پایداری درباره خصوصیات اخلاقی و بینش سیاسی آیت‌الله خوشوقت اظهار داشت: حضرت آیت‌الله خوشوقت از شخصیت‌هایی بودند که در هیچ قالبی نمی‌توان ایشان را محدود کرد و آیت‌الله خوشوقت با موقعیت علمی، اخلاقی و معنوی‌ای که داشتند و با وجود اینکه در جایگاهی بودند که در عداد مراجع به شمار می‌آمدند اما نسبت به انقلاب اسلامی و رهبری آن چه در زمان حیات حضرت امام و چه در زمان زعامت رهبر معظم انقلاب همواره مراقب بودند که شأنی جدای از رهبری برای خود قائل نشوند.
لنکرانی با اشاره به خاطره‌ای از آخرین دیدار خود با آیت‌الله خوشوقت ادامه داد: در آخرین نوبتی که بنده خدمت ایشان مشرف شدم، ضمن کسالتی که داشتند وقایع روز را با جدیت دنبال می‌کردند و تأکیدشان این بود که در همه صحنه‌ها باید نگاهمان به رهبر معظم انقلاب باشد.
رجا از زبان لنکرانی ادامه می دهد: آیت‌الله خوشوقت می‌گفتند که صرفاً نظر مقام معظم رهبری باید برای شما شاقول و شاخص عمل باشد و در فضاسازی‌هایی که دیگران ایجاد می‌کنند تا مصلحتی را به نظام تحمیل کنند، باید تلاش‌تان این باشد که چنین فضایی را بشکنید و کاری کنید که زمینه نظر رهبری اجرایی شود.
بازگشت به ابتدای صفحه
 
Share/Save/Bookmark