جنجال تصاویر برهنه شاهزاده انگلیسی + تصاویر
انتشار عکس‌های برهنه پرنس هری، شاهزاده انگلستان در آمریکا جنجال زیادی در محافل خبری و در اینترنت ایجاد کرده است.
شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۳۱
کد مطلب: 4625
 
سایت «تی‌ام زد» گزارش داده است که این عکس‌ها در زمانی گرفته شده که هری در میان جمعی، مشغول بازی بیلیارد برهنه بوده است. شاهزاده هری تعطیلات آخر هفته را با دوستانش در لاس وگاس سپری می‌کرد. گفته می‌شود که این عکس‌ها روز جمعه گذشته، با یک گوشی تلفن دوربین دار گرفته شده است.

تعداد زیادی از رسانه‌های آمریکایی از این عکس‌ها استفاده کرده‌اند ولی هیچ روزنامه بریتانیایی آن‌ها را منتشر نکرده است، با این حال، این عکس‌ها در یک وبلاگ سیاسی در بریتانیا منتشر شده و روزنامه «سان» نیز کاریکاتوری از یکی از عکس‌ها را در صفحه اول خود منتشر کرده است.

وبسایت درام، که از وبسایت‌های رسانه‌ای و بازاریابی اسکاتلند است، این تصاویر را منتشر کرده است. سایت درام مدعی شده که اولین انتشاراتی بریتانیاست که دست به انتشار این عکس‌ها زده. این عکس‌ها در سراسر جهان در شبکه اینترنت در دسترس است.
نیل والیس، سردبیر اجرایی نیوز آو د ورلد به بی‌بی سی گفت که اگر پیش از تشکیل کمیته تحقیق و تفحص لوینسون بود، او این عکس‌ها را چاپ می‌کرد، چرا که انتشار آن را در حوزه منافع عمومی ارزیابی می‌کرد، ولی به گفته او این کمیته، مطبوعات را «خنثی» کرده است.

با این حال، مارک استیونز، یک وکیل رسانه‌ای، گفت که سردبیران مطبوعات فهمیده‌اند که باید خواسته دربار بریتانیا را بپذیرند. او دلیل این کار را درخواست کمیسیون رسیدگی به شکایات مطبوعاتی دانست و گفت که سردبیران پذیرفته‌اند که عدم انتشار عکس‌ها «شاید راه بهتری باشد.»

او افزود که موارد متعدد حقوقی درباره شخصیت‌های معروف، سبب شده که مطبوعات، با مقوله حریم خصوصی به شیوه متفاوتی برخورد کنند.

کن وارف، از ماموران سابق امنیت سلطنتی، می‌گوید: «این رویداد، برای هری، وقفه‌ای در پیشرفت او به شمار می‌رود و باعث می‌شود که فعالیت‌های خیریه و خدمات نظامی‌اش دست کم گرفته شود.»

تورین داگلاس، خبرنگار رسانه‌ای بی‌بی سی می‌گوید که این ماجرا، مشکلات راه برای قاضی لوینسون را در تدوین شکل سخت تری از قوانین مطبوعاتی برای بریتانیا نشان می‌دهد، «آن هم در دنیایی که شبکه‌های اجتماعی و اینترنت، هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسد.»
بازگشت به ابتدای صفحه
 
Share/Save/Bookmark