چه کسانی تایید شدند ، چه کسانی رد شدند ?!
پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۰۰
کد مطلب: 37496
 
چه کسانی تایید شدند ، چه کسانی رد شدند ?!
 
 
 اول نیوز ؛ اطلاعات منابعی در ستادهای بعضی از کاندیداها حکایت از این دارد که افراد زیر توسط شورای نگهبان احراز صلاحیت نشده اند:
مشایی- زاکانی-لنکرانی-متکی- ابوترابی
در مقابل؛ این افراد احراز صلاحیت شده اند:
اکبرهاشمی رفسنجانی-محمد رضاعارف-سعید جلیلی – محسن رضایی- علی اکبر ولایتی-محمد باقر قالیباف-غلامعلی حداد عادل
سایت اخبار محرمانه در ادامه نوشته است : خبرنگار ما در پی کسب خبرهای رسمی در این باره است و هنوز نمی توان این شنیده ها را دارای قطعیت دانست.

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به اخبار منتشره درباره احراز صلاحیت‌ها
سخنگوی شورای نگهبان درباره خبرهای غیررسمی منتشر شده درباره احراز صلاحیت‌ها اظهار داشت: این خبرها غیررسمی است و هیچ‌یک را تأیید نمی‌کنیم.
به گزارش تسنیم، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در خصوص ادامه بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری بر اساس اسامی ثبت‌نام کنندگان در این شورا آغاز شده و این بررسی در جلسه امروز هم ادامه یافت.
وی با بیان اینکه پنج روز اول رسیدگی به صلاحیت‌ها فردا به پایان می‌رسد، اظهار داشت: به احتمال زیاد فرصت پنج روزه دیگر را هم تمدید و بعد نتایج را به وزارت کشور اعلام خواهیم کرد.
سخنگوی شورای نگهبان درباره فعالیت‌های شورای نگهبان در احراز صلاحیت داوطلبان تصریح کرد: بررسی صلاحیت ها از کارهایی است که بر عهده شورای نگهبان قرار گرفته است. اعضای این شورا حضور دارند و کارشناسان ما بررسی‌ها را انجام می‌دهند که امیدوارم در مهلت ۱۰ روزه بتوانیم نتایج را اعلام کنیم.
کدخدایی همچنین درباره خبرهای غیررسمی منتشر شده درباره احراز صلاحیت‌ها خاطرنشان کرد: این خبرها غیررسمی است و هیچ‌ یک را تأیید نمی‌کنیم، هر خبر مربوط به شورای نگهبان و نتایج بررسی صلاحیت‌ها را از طریق رسانه‌های عمومی کشور اعلام می‌کنیم و وزارت کشور نیز از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد کرد.
وی افزود: انتظار ما از سایت‌های منتشر کننده این گونه خبرها این است که از شایعات بپرهیزند و اجازه دهند شورای نگهبان در چارچوب قانون اساسی و قوانین و مقررات موضوعه، بررسی‌ها را انجام دهد؛ شورای نگهبان نیز در زمان مقرر نتایج را اعلام خواهد کرد.
بازگشت به ابتدای صفحه
 
Share/Save/Bookmark